Başkandan Mesaj

Başkandan Mesaj

Sadece tedarikçiniz değil,

Uzun dönem yanınızda olacak bir

TECRÜBE…


               Ailemizin Trabzonda başlayıp kuşaklar aracılığıyla bize ve bizden sonraya ilerleyişinde katkı verebilmek kişisel olarak en büyük mutluluğumdur. 1900’lü yılların başında başlayan aile hikayemizde, dedem Merhum İbrahim Atalay’dan daha sonrasında babam Celal Atalay’dan aldığımız bayrağı kardeşim Cengiz Atalay ile beraber oğullarımıza ulaştırabilmek dünyada yaşanabilecek az sayıda mutluluktan biri olduğunu düşünüyor ve bununla iftihar ediyorum.

               Bu yolda birlikte yürüdüğüm veya zaman içerisinde birlikte mesai harcadığım tüm çalışma arkadaşlarıma teşekkür ederim. Metalin seneler içerisindeki değişimi gibi şirketlerde birçok değişimin içerisinden geçmiş ve hali hazırda sürekli değişim ve yenilenme yaşıyorlar. Nasıl ki ailemiz seneler içerisinde bakır şekillendirme ile başlayan imalat serüveni alüminyum ile devam etmiş ve değişerek paslanmaz çeliğe kadar yol bulmuşsa şirketlerin yapısında da birçok değişim dönüşüm gerçekleşmiştir. Artık kurumsal kimlik kazanmanın çok önemli olduğu neredeyse tüm işlemlerin dijital ortamlarda sağlanarak yönetilir olmuştur. Fakat seneler içerisinde değişim göstermeyen çok önemli bir nokta vardır. Güven..

               Endüstriyel mutfak sektörünün diğer sektörlerden daha fazla güvene dayalı bir yapısı vardır. Gelişen teknoloji sayesinde artık metale şekil vermek eskisi kadar zor değildir fakat günümüzde üretilen ürünler kadar hatta daha önemli olarak o ürünlerin arkasında duracak paydaşlara ihtiyaç vardır. Asıl zor olanda budur. Paydaşlara yeri geldiğinde uyarmak, yeri geldiğinde desteklemek onlara para ve finans kaynağı olarak değil, uzun dönemde onun sıkıntılarını aşmasında onların başarıya ulaşmasında katkı sahibi olmaktır. Bunu yapabildikten sonra bizim başarımız kendiliğinden gelmiş olur.

               Atahan Madeni Eşya olarak bu profesyonel dünya içerisinde siz değerli paydaşlarımıza geçmiş yılların güven ve tecrübesini yansıtabiliyorsak, bu rekabetçi ortam içerisinde size isteklendirme ve başarıda katkı verebiliyorsak, amacımıza ulaşmış yani tercih edilebilir olduğumuza inanıyorum. Hepinize saygı ve sevgilerimi sunarım.

Mimar Hüseyin Atalay

Yönetim Kurulu Başkanı