Tarihçe

Tarihçe

          Aile bireylerinin metal sektörüyle ilişkisi 1900’lü yılların başında Trabzon Maçka’da başlamıştır. İlk yıllarda bakırdan kap, sini, kazan, ibrik vb. ürünlerin imalatını ve ticaretini yaparak yola çıkmışlardır.  Dedemiz Merhum İbrahim Atalay tarafından bu imalat ve ticaret İstanbul Bakırcılar Çarşısına taşınmış ve kısa süre içerisinde bu pazarın hakimi olmuştur. İstanbul Topkapı’da 1950’liyılların başında kurulan fabrika ile Alüminyum ürünler üreterek TSK ve Anadolu’nun en büyük tedarikçisi olmuştur. 1980’li yıllarda Endüstriyel Mutfak Sektörünün paslanmaz çeliğe geçmesi ve Türkiye’de turizmin önem kazanmasının ardından imalatlarını bu yönde düzenlemiştir. Atahan Madeni Eşya 1995 yılında Merhum İbrahim Atalay’ın torunları olan Hüseyin ve Cengiz Atalay kardeşler tarafından kurulmuştur. Şirketimiz kurulduğu ilk günden bu yana kurumsal yapısını oluşturarak sektörün önde gelen firmalarından olmayı sürdürmüştür.

          2000’li yıllardan itibaren yurtiçi ve yurtdışı anahtar teslimi projeler ile proje ve hizmet sunduğu firma sayısını arttırmıştır. 2004 yılında CNC teknolojisi ile imalatlarının tamamını yeni teknolojiye geçerek sektörde öncü olmayı sürdürmüştür. 

          Üretim kalitesini TSE-Gazlı Cihazlar – TSE-HYB(Hizmet Yeterlilik Belgesi) – CE-Elektrikli Cihazlar – CE-Gazlı Cihazlar – ISO 9001 Kalite Sistem Belgesi ve çeşitli Patent ve Faydalı Ürün Belgeleriyle ispatlamıştır.

          Firmamız yenilikçi ürünlerini geliştirmek ve üretim kapasitesi arttırmak amacıyla 2009 yılında Gebze Organize Sanayi Bölgesinde 6000 metrekare kapalı alana sahip kendisine ait fabrikasını öz kaynaklarıyla inşa etmiştir. Aynı zamanda Topkapı’daki mağaza ve imalat alanını genişleterek 2000 metrekare alana taşımıştır. Tüm bu kapasite artırımları sayesinde hotel, restoran, kafe, başta olmak üzere pastane grupları, askeri mutfaklar, mobil arazi mutfakları, hastane ekipmanları, okul ve fabrika mutfakları gibi endüstriyel mutfak sektörü alanında; saklama, hazırlık, pişirme, taşıma ve servis ekipmanları ürün gruplarında üstün hizmet verme ve müşteri memnuniyeti sağlama şansı yakalamıştır.

          Firmamız mutfakların projelendirilmesiyle başlayan sonrasında imalat, kurulum, gerekli personel eğitimlerinin verilmesi, satış sonrası servis ve müşteri memnuniyeti ile devam eden sürecin tüm safhalarında siz değerli paydaşlarımızın hizmetindedir.